Укладання рулонного газону

stow_1

Вимоги до грунту

Товщина якісного родючого шару грунту для покриття нових будівельних ділянок повинна складати 8-10 см.
Рівень поверхні родючого шару грунту має бути на 4 см нижче рівня доріжок на ділянці, враховуючи, що після укладання готового газону поверхні будуть врівень (товщина основи готового газону приблизно 3,5 см).

Попередня підготовка

Перед тим, як укладати на ділянку готовий газон, проведіть попередню підготовку грунту для формування газону.
Для цього треба виконати:
– Очистити ділянку від бур’янів, старої трави, каменів і будівельного сміття;
– Проведіть нівелювання. Ділянка повинна мати необхідний ухил мінімум 5°. для поверхневого стоку вод і дренажу;
– Проведіть фрезерування або скопайте поверхню грунту, на глибину 5-10 см (для розщільнення основи);
– Рівномірно насипте на поверхню ділянки родючий шар грунту, обробіть поверхню фрезою і вирівняйте граблями поверхню.
Примітка: зробіть хімічний аналіз грунту на вашій ділянці і порадьтеся з фахівцями про якість грунту (для з’ясування необхідності додаткового родючого шару).

stow_2

Кроки по укладанню рулонного газону

КРОК 1:
Перед укладанням рулоного газону необхідно укотити поверхню землі важким катком (100-200 кг) для ліквідації подальших нерівномірніх просаджень

КРОК 2:
Укладати газон необхідно відразу після його доставки прямолінійними рядами уздовж пішохідних доріжок.

КРОК 3:
Готовий газон необхідно розкласти по вашій ділянці в шаховому порядку

КРОК 4:
Розпочинайте укладання рулонів з одного краю ділянки, наприклад, уздовж доріжки. Розташуйте рулони готового газону так, щоб їх краї стикалися один з одним. Накладення країв рулонів готового газону або вільний простір між ними неприпустимо. Готовий газон, що укладається на похилій поверхні, розміщується в горизонтальному напрямі і, при необхідності, фіксується кілочками. У разі потреби, підрізайте ножем або лопатою краю рулонів готового газону. Надайте їм форми, що відповідає вашій ділянці.

КРОК 5:
Після остаточного укладання готового газону, закоткуйте ваш новий газон за допомогою катка або ретельної трамбовки. Процедура прикатування усуває повітряні порожнини і забезпечує щільність зіткнення газону з поверхнею землі. Якщо укладений газон виявляється підсушеним, змочите його перед прикатуванням.

КРОК 6:
Необхідно полити газон відразу після укладання. Перевірте міру зволоження газону, підвівши куточок укладеного рулону (у 10-12 місцях по усій ділянці). Вода повинна просочити газон до самої поверхні грунту. Полив нового укладеного газону робиться щодня впродовж перших семи днів, а потім наступного тижня – через день або через два дні, залежно від сезону і від кількості опадів. Стежте за тим, щоб зрошування захоплювало усю ділянку газону. Кращий час для поливу – ранній ранок і пізній вечір, тобто час, коли сонце найменш активне.
Косіння нового газону проводиться тільки через 5-7 днів після його укладання. При цьому скошування трави на дуже велику глибину не допустиме (рекомендована висота скошування, в цьому випадку, складає 6 – 8 см). Додаткові добрива вносяться в пізніший період. Інструменти, необхідні для підготовки грунту і укладання готового газону в рулонах : тачка, граблі, лопата, каток, або трамбівка, водний шланг або дощова установка.

РОЗРОБКА І ЗАКЛАДКА СИСТЕМИ ЗРОШУВАННЯ

Насичений і густий газон стане прекрасним доповненням вашої ділянки на дачі або перед приватним будинком. Але, щоб газон був красивим і без залисин, єдиного насиченого кольору, потрібний грамотний підхід до догляду. Сюди відносяться декілька основних пунктів: стрижка, внесення добрива, підгодівля грунту, видалення бур’янів, але найважливіше – це полив газону.

При укладанні газону, виходячи з особливостей Вашої ділянки, ми можемо розробити і закласти систему зрошування, яка дозволить підтримувати максимально комфортні умови для тривалої служби газону. Ваш газон завжди буде густим, красивим і насиченим. З перевагами газонів STARK можна ознайомитися тут.

Компанія STARK знає все про газон, його види, правила укладання і догляд. Самі, будучи виробником високоякісних натуральних смарагдово-зелених газонів, ми свої уміння професійно застосовуємо на користь наших клієнтів, ушляхетнюємо території приватних будинків, скверів, парків і майданчиків. Ми робимо все, щоб створити затишок і свіжість у ваших дворах, і готові підтримати свою роботу довгі роки.

 • Підготовка
  грунту

 • Укладання
  газону

 • Стрижка
  газону

 • Полив
  газону

 • Удобрення
  газону

При укладанні газону, виходячи з особливостей Вашої ділянки, ми можемо розробити і закласти систему зрошування, яка дозволить підтримувати максимально комфортні умови для тривалої служби газону. Ваш газон завжди буде густим, красивим і насиченим.

Зв'язатися з нами або замовити безкоштовний виїзд фахівця