Як виростити газон в домашніх умовах? -

Як виростити рулонний газон самостійно?

Нам доволі часто ставлять питання, як виростити красивий і густий газон на своїй дачній ділянці самостійно? Нижче ми розповімо вам порядок дій, щоб отримати максимально якісний газон.

ЯКІ ТИПИ “ДОМАШНІХ” ГАЗОНІВ БУВАЮТЬ:

    • Партерний газон – щільний низький травостій – з ідеально гладкою зеленою поверхнею найчастіше розташовується біля входу у будинок або уздовж доріжок. Такий газон не дозволяє ходіння по ньому і вимагає постійного догляду і турботи. Для його вирощування використовують тільки злаки, які мають вузьке листя і ніжні паростки. Вони дружно сходять і прекрасно кущаться, тому покрив такого типу має однорідну поверхню і високу щільність, яка пригнічує поширення бур’янів.

    • Луговий газон виглядає як нарядна квітуча галявина і нагадує лугові поля уздовж дороги. Досить практичний і простий у використанні, оскільки не вимагає особливого догляду. Складається з суміші польової трави і квітучих польових рослин.

    • Садово-парковий – газон, стійкий до ви­топтування. Для нього використовуються жорсткі, грубі на вигляд трави. В той же час, він легше в обслуговуванні, має меншу схильність до появи бур’янів, і приховує усі помилки, які часто роблять в процесі самостійного посіву.

РОЗМІТКА СХЕМИ ПОСІВУ :

Передусім необхідно передбачити усі елементи вашого двору або клумби і розмітити схему. Обмірковувавши, як посіяти траву з урахуванням клумб і доріжок, беріть до уваги, що для того, щоб косити траву газонокосаркою, Вам потрібно близько 1 метра “розмаху”. Решту відстані доведеться стригти вручну. Навколо дерев краще посадити яку-небудь невибагливу траву (типу конюшини) або обсипати пристволові круги дерев декоративною крихтою або тріскою.





ПІДГОТОВКА ГРУНТУ :

Ретельна підготовка грунту – це перший гарант якісного газону у Вас на ділянці. Тому краще почати підготовку за 3-4 тижні до посіву, щоб земля встигла осісти і відпочити.

Підготовка грунту припускає собою наступні дії:
   • Прибирання будь-якого сміття з території (камені, цеглу, гілки)
   • Викорчовування пнів і коренів непотрібних дерев
   • Ретельне вирівнювання грунту, усунення купини і впадин
   • Видалення бур’янів
   • Перекопування землі з додаванням органічних добрив і створенням дренажного шару з щебеня
   • Ущільнення землі катком
   • Розпушування граблями поверхні грунту

ЧАС ПОСІВУ :

Посів можна розпочинати з квітня до середини жовтня, за умови, що в періоди сухої погоди насіння повинно підтримуватися вологим до тих пір, поки трава не досягне 6 см. Найкращим періодом посіву вважається вересень, оскільки наше літо часто дуже жарке, і якщо ваш новий газон посіяний навесні, без постійного поливу є небезпека, що молоді пагони висохнуть або згорять. А після літа грунт досить теплий і осінні дощі добре його зволожують. Це дозволить пагонам набратися сили до початку зими і розвинути добру кореневу систему.

ВИБІР ТРАВОСУМІШІ :

Необхідно враховувати, які характеристики повинен мати Ваш газон за наступними критеріями:
    • Довговічність
    • Щільність
    • Глибина кольору
    • Стійкість до навантажень
    • Стійкість до засухи
    • Стійкість до тіні

Зазвичай для посіву використовується суміш, в яку входять різні сорти трави, доповнюючі один одного за різними характеристиками. Якщо Ви маєте намір самостійно скласти травосуміш для свого газону, при виборі сортів трав враховуйте місцевий клімат, склад грунту, освітленість, призначення по навантаженнях.

Без спеціальних знань скласти травосуміш самостійно досить складно, тому краще звернутися до досвідченого фахівця або відвідати наші екскурсії, де наші професіонали розкажуть Вам про тонкощі створення травосуміші.

ПОСІВ ГАЗОНУ :

Необхідні матеріали:

    • Насіння (травосуміш)
    • Рулетка для вимірів
    • Граблі
    • Лійка або шланг з насадкою для розпорошення

Отже, травосуміш куплена, ділянка підготовлена, залишилося тільки внести мінеральні добрива в грунт і ще раз розпушити її граблями перед тим, як посадити траву. Погода при посадці має бути обов’язково сухою і безвітряною. Інакше насіння розлетиться за вітром дуже нерівномірно. Зразкова витрата насіння : близько 30-40 г на один квадратний метр.

Порядок посіву газону :

1)    Розсійте відміряне насіння: Половина насіння повинна розкидатися в одному напрямі, а інша половина – перпендикулярно цьому. Переконайтеся, що насіння розподілене як можна більш рівномірно для досягнення найкращих результатів.
2)    Змішайте граблями грунт з насінням: у ідеалі насіння має бути покрите 2-3 мм шаром грунту, хоча частина з них може бути на поверхні.
3)    Висіяне насіння закладіть в грунт граблями: зверху можна присипати мульчуючим шаром торфосуміші в 1,5 см. Обов’язково пройдіться по газону катком, вдавлюючи насіння в землю.
4)    Полийте посіви і надалі, упродовж тижня, здійснюйте щоденний полив дрібнокрапельним зрошуванням, використовуючи лійку з насадкою або шланг з розпилювачем води.
5)    Підсів. Трава з’явиться через 1-2 тижні. Побачивши густину сходів, можна здійснити підсівання в тих межах, де трава зійшла не дуже добре.

Газон посаджений, залишилося тільки якісно і регулярно за ним доглядати, адже догляд за рулонним газоном – це основний етап в отриманні гарного, рівномірного, густого і довговічного газону.

Правила догляду за газоном ви можете прочитати в нашому розділі ДОГЛЯД ЗА ГАЗОНОМ.

А якщо ви все-таки вирішили прискорити процес і отримати свій газон в найкоротші терміни – розрахувати вартість рулонного газону для вашої ділянки можна заповнивши форму.

Зв'язатися з нами або замовити безкоштовний виїзд фахівця