Укладання рулонного газону STARK | Як укладати рулонний газон?

Догляд за рулонним газоном

treat_1

Полив газону

Після укладання рулонного газону його необхідно ретельно полити, щоб газон просочився повністю до поверхні грунту.
Частота поливу свіжоукладеного газону – щодня протягом тижня, потім в міру необхідності, не допускаючи утворення на поверхні газону калюж.
Газон треба поливати методом дощування – тобто використовуючи спеціальний розпилювач. Струмінь з шланга пошкодить газон. Не треба сильно заливати газон – на поверхні не повинно бути надлишків води. У літній період газон слід регулярно поливати. Кожного тижня на один кв.м газону потрібно 25 л води (включаючи природні опади).
Поливати бажано уранці і увечері, коли випари з поверхні грунту мінімальні – це знижує витрату води. Перед наступним поливом грунту дають просохнути. Частота поливу залежить від погоди і типу грунту. Не рекомендується застосовувати метод частого поливу невеликими порціями – такий полив сприяє розвитку поверхневої кореневої системи, а рулонному газону цього не треба.

Удобрення газону

Газон удобрюють відразу після того, як розтанув сніг 5 г/м2 азоту.
Далі після першої стрижки – 10 г/м2 азоту, 3 г/м2 фосфору і 5 г/м2 калію.
У другій половині червня вносять 10 г/м2 азоту, 2,5 г/м2 фосфору і 2,5 г/м2 калію.
У першій половині вересня вносять 3 г/м2 фосфору і 5 г/м2 калію.
Удобрювати треба, коли трава газону суха, а земля волога. Краще підгодовувати перед тим, як збираєтеся полити газон, щоб добриво добре вбралося. Добриво треба розподілити рівномірно. Найпростіший спосіб внесення – вручну. Спочатку половину добрива розкидають по усьому газону. Потім проходять по газону в перпендикулярному напрямі і розсипають другу половину. Мінеральні добрива містять поживні добрива в різних кількостях. Щоб визначити, дозу певного добрива, потрібно необхідну дозу азоту, фосфору або калію розділити на зміст елементу живлення в добриві (у %) і помножити на 100. Обов’язково полийте газон після внесення добрива для уникнення опіків.

Скарифікація або прочісування ділянки

Скарифікація або прочісування ділянки – дозволяє прибрати з ділянки солому, яку в процесі зростання роблять деякі види трав, і мох, який з’являється навесні або осінню. Товстий шар соломи (більше 1 см) утрудняє доступ до коренів води, повітря, поживних речовин і створює додаткове навантаження для газонів. Кращий час для скарифікації – весна. Ця процедура повинна поєднуватися з такими заходами як підсівання і внесення добрив.
Скарифікацію можна провести вручну (віяловими граблями), рухаючи ними вздовж і поперек ділянки.

Стрижка газону

Траву треба стригти сухою. Кожну подальшу стрижку проводять перпендикулярно до попередньої.
Скошену траву необхідно прибрати з газону.
Після укладання рулонного газону перша стрижка проводиться на 7-12 день, висота скошеного газону має бути приблизно – 6-8 см У міру того, як трава відростає, необхідно робити регулярну стрижку газону, бажано раз в 3-7 днів, щоб нижні частини стебел не страждали від відсутності світла.

treat_2
treat_3

Аерація газону

Аерацію необхідно проводити навесні і літом з метою забезпечити вільний доступ кисню в грунт, а також проникнення води і живлення до самих коренів рослин.
Обов’язковій аерації піддаються ділянки, на яких є мох, заболочування після дощу, в суху погоду газон набуває бурого забарвлення, є лисини в результаті витоптування.
Аерація проводиться шляхом того, що проробляє отворів по усій поверхні газону. Проколювання грунту можна проводити різними методами. Один з варіантів – використання порожнистих зубців з діаметром отворів 1 – 2 см. Можна використати садові вила, проколюючи грунт через кожні 15 см на глибину 8 – 10 см, трохи відхиляючи їх від себе.

Боротьба з бур’янами

Щільний і здоровий газон сам боротиметься з бур’янами – витісняючи їх з грунту. Добитися цього можна регулярними стрижками, бур’яни, як правило, не витримують частого і низького скошування.
З бур’янами можна боротися механічним і хімічним способом.
Механічний спосіб припускає викопування з коренем великих бур’янів за допомогою ножа або садової лопатки, не ушкоджуючи при цьому інші злаки. Підрізування бур’янів необхідно проводити максимально глибоко, знищуючи самі низько залягаючі бруньки, інакше бур’ян слабне, але не гине. Такий спосіб дуже трудомісткий і ефективний на молодому газоні.
На зрілому укоріненому газоні доцільно використати гербіциди.
Гербіциди – хімічна речовина, яка вбиває бур’яни, наносячи мінімум шкоди газонним травам. Вони бувають суцільної дії (знищують усі види рослин) і виборчого (деякі види бур’янів) : порошкоподібні і рідкі.

При роботі з ними необхідно дотримуватися наступних правил:
– Важливо ознайомитися з інструкцією, ні в якому випадку не збільшуйте дози;
– Працювати треба в гумових рукавицях, спецодягу, респіраторі, окулярах – щоб запобігти попаданню на шкіру або слизові оболонки;
– Виберіть безвітряну погоду;
– Не використайте їх перед дощем або при дужій посусі;
– Кращий час для боротьби з ними – весна, коли бур’яни активно ростуть;
– Сухі гербіциди розпиляйте на вологий грунт;
– Використайте їх не раніше, ніж через тиждень після косовиці.

Догляд за газоном в іншу пору року

НАВЕСНІ, після того, як зійшов сніг і земля висохла необхідно вичесати дернину віяловими граблями, видалити усі рослинні залишки з поверхні газону. Після цього треба провести весняну підгодівлю газону. Добриво необхідно вносити увечері. Після внесення добрива полийте газон.
Перше скошування робіть в період, коли грунт і газон сухі, а трава досягла висоти 8-10 см Вперше необхідно зрізувати самий кінчик, не більше 1 см Подальші стрижки проводити у міру відростання трави.

ВОСЕНИ можна провести процедуру – мульчування, якщо на поверхні газону є нерівності. Мульчування є рівномірним покриттям газону спеціальною сумішшю, до складу якої входить торф, перегнилий компост, пісок і земля, поєднується з підгодівлею грунту мінеральними добривами. Шар скошеної трави також створює позитивний ефект, проте занадто товстий шар – заважає проникненню до коренів світла, повітря і мікроелементів. Необхідно пам’ятати також, що для цього не можна використовувати траву, оброблену гербіцидами.
Восени так само слід удобрити газон калієм і фосфором. Після внесення добрива обов’язково полити газон.
Для того, щоб підготувати газон до зими – дуже важлива остання стрижка. Провести її треба на початку листопада з тим розрахунком, щоб трава встигла відновитися і відрости на 2-3 см. Висота трави має бути не нижча 6-8 см. Занадто високий трав’яний шар газону дуже схильний до вимерзання і випрівання, а занадто короткий – слабкий і страждатиме через нестачу дихання – занадто мала листова поверхня поглинання кисню.

ВЗИМКУ намагайтеся не порушувати сніговий покрив, що формується, на ділянці, не ходіть по газону, оскільки навесні після танення сніг, на місці зимових стежин буде жовта трава.
Дуже важливо пам’ятати, що одна з найпоширеніших причин випадання газону в зимовий період на ділянках – зсипання снігу, зчищеного з дахів і доріжок на газон, внаслідок чого виникає переущільнення снігу, утворюється крижана кірка і газон задихається! Не допускайте цього. Якщо на поверхні газону утворилася крижана кірка, її треба розбивати.

Компанія STARK знає все про газон, його види, правила укладання і догляд. Самі, будучи виробником високоякісних натуральних смарагдово-зелених газонів, ми свої уміння професійно застосовуємо на користь наших клієнтів, ушляхетнюємо території приватних будинків, скверів, парків і майданчиків. Ми робимо все, щоб створити затишок і свіжість у ваших дворах, і готові підтримати свою роботу довгі роки.

  • Підготовка
    грунту

  • Укладання
    газону

  • Стрижка
    газону

  • Полив
    газону

  • Удобрення
    газону

При укладанні газону, виходячи з особливостей Вашої ділянки, ми можемо розробити і закласти систему зрошування, яка дозволить підтримувати максимально комфортні умови для тривалої служби газону. Ваш газон завжди буде густим, красивим і насиченим.

Зв'язатися з нами або замовити безкоштовний виїзд фахівця